ELIMINATED – Na VŠE jsme použili virtuální produkci na krátkometrážním sci-fi filmu!

Viktor, bývalý voják, milující manžel a bojovník za pravdu se ocitá na opuštěné planetě Zemi. Vzduch na planetě je kontaminovaný a všichni obyvatelé již opustili její území. Viktor si ale myslí, že to jde zvrátit. Jednoho dne najde záhadný přístroj, který údajně dokáže vzduch na planetě vyčistit, ale potká někoho, koho nečekal.

Herci

Martin Písařík

Martin Písařík

Viktor

Eliška Jansová


Eliška Jansová


Adriene

Ivo Zubatý

Ivo Zubatý

Vasilij

Dále hráli Patrick Markes

Tomáš Karel

Tvorba filmu pomocí moderní technologie

Pro plnohodnotný filmový zážitek se tvůrci rozhodli použít vysokorozpočtovou technologii na krátkometrážním filmu!

Virtuální produkce

Pro tvorbu digitálního prostředí nebo CGI efektů lze použít řadu metod, pro film Eliminated byla zvolena moderní technologii virtuální produkce. Touto technologií disponují největší hollywoodská studia a byla využita v řadě filmů a seriálů jako The Mandalorian (2019), Thor: Love and Thunder (2022) a The Batman (2022). 
Tato technologie pomáhá filmařům efektivně propojit fyzický svět s digitálním a vytvořit tak ohromující vizuální efekty a pohlcující prostředí pro maximální filmový zážitek. Základem virtuální produkce jsou pokročilé technologie jako real time renderování, LED stěny a snímání pohybu. Tuzemské produkce začínají uplatňovat technologii virtuální produkce také, ale zatím pouze v její částečné podobě nebo v neideální formě.

Tvůrci filmu Eliminated dbali na to, aby využili její skutečný potenciál a při tvorbě se opřeli o všechny tři pokročilé technologie. Jedná se o první krátkometrážní film u nás, který využívá skutečnou virtuální produkci.

Umělá inteligence

Technologie umělé inteligence a strojového učení se používá již řadu let, ale tvůrci filmu se ji pokusili posunout o hranici výše. Umělá inteligence byla zapojena například u několika scén, kde kompletně vytvořila pozadí a jeho hloubkovou mapu pro dosažení nízké hloubky ostrosti. Zároveň tvůrci plánují celý film nabarvit pomocí AI ve fázi color gradingu.

   

O režisérovi

Režisérem snímku je Tomáš Krauz, vedoucí motion grafiky v Agentuře GEN a lektor na Vysoké škole ekonomické v Praze. Oboru se věnuje více než 10 let a jelikož ho i učí, stále sleduje nové trendy a technologie. Během této doby natočil řadu krátkometrážních filmů a každoročně zastává pozici producenta studentských filmů, které se tvoří na studijním programu Multimédia v ekonomické praxi.

Tvůrci
Režie Tomáš Krauz
Producent/Produkce Petra Ivanega
Výkonná produkce Monika Mrázová
Scénář Tomáš Krauz
Kamera Marek Vohryzka
Asistent kamery Rastislav Bača
Osvětlovač Viktor Karban
Střih Vojtěch Kolář
Zvuk Magdalena Hemerková

Jakub Ruschka

Anton Gorbenko

Sound designer Lukáš Lülei
Stunt coordinator Filmka Ivo Zubatý
Stunts Ivo Zubatý

Tomáš Karel

Film o filmu Barbora Rešovská
Rekvizity Milan Hlavatý
Kostýmy Monika Polletová
Tvorba 3D scén Marek Kukačka
Set designer Margarita Chalaya
Make-up artist Natálie Fukalová
Evoke Live
Virtual set supervizor Jan Turek
Tracking operator Michal Svoboda
It support Karel Adámek
Technical director Tomáš Novák
FZG Studio
FZG Studio Tomáš Rosa
3D Technologii pro virtuální produkci poskytlo FZG studio Klecany

Partneři a sponzoři

Z celého srdce děkujeme partnerům a sponzorům za podporu a ochotu po celou dobu projektu. Bez nich by natočení filmu nebylo možné.

FZG Studio
Evoke Live
Biofilms
Agentura GEN
Katedra multimédií

Plakát filmu

Plakát filmu Eliminated