11. MultiFest

Nejlepší studentské práce letního semestru byly odprezentovány na 11. MultiFestu, který se konal 10. 6. 2019 v holešovickém Biu OKO. Diváci zhlédli 6 filmů, 5 animací, 4 dokumenty, výstavu fotografií, plakátů a mnoho dalšího.

Díky velkému zájmu se večerní představení vyprodalo za 3 dny, a proto se historicky poprvé přidalo také odpolední zkrácené promítání. Návštěvníci obou programů se po příchodu těšili z občerstvení zdarma od sponzorů, kterým tímto znovu děkujeme.

Konkurence filmů byla tentokrát opravdu silná, o ceny bojovaly snímky Delirium, Plán F, Lodičky, Lukostřelci, Nespavost a Bez obalu. Pětičlennou porotu nejvíce zaujal krátkometrážní film Nespavost režisérky Alžbety Gburíkové, Diváckou cenu za nejlepší film si odnesl Plán F režiséra Igora Soboleva. Porota udělila rovněž tři Speciální ceny:

  • Speciální cena za výtvarný počin – Delirium, režie Petr Dvořák,
  • Speciální cena za dokument – Kút, autoři Peter Galbavý a Jonáš Sudakov,
  • Speciální cena za režii – Igor Sobolev, film Plán F.

Přestávky mezi jednotlivými bloky mohli návštěvníci využít na občerstvení a zhlédnutí vystavených děl. Šest nejlepších kousků ze semestru nominovali vyučující – fotografie Libor Krsek a plakáty Margarita Antsifirova. O vítězích už hlasovali diváci:

  • Nejlepší fotografie – Erika Tikan,
  • Nejlepší plakát – Danny Nguyen.

Jedenáctý ročník se již tradičně nesl ve skvělé atmosféře díky studentům, absolventům, vyučujícím a dalším příznivcům našeho oboru. O zábavu se postarali i moderátoři David Tomášek a Honza Volejníček. Soutěžní filmy i fotoreport z dalšího vydařeného Multifestu najdete na webu festivalu.