Inovační týden na KME 8.-12. 4. 2024

V letošním letním semestru nás v 9. týdnu již počtvrté čeká Týden inovací ve výuce (tzv. Inovační týden, neboli Innoweek). V týdnu od pondělí 8. 4. do pátku 12. 4. 2024 tedy nebude probíhat klasická rozvrhová výuka, ale akce, které běžně není možné ve výukové části semestru realizovat. Aktivity podporující moderní vzdělávání jsou organizovány studijními programy. Prohlédněte si v kalendáři všechny akce, které můžete na VŠE navštívit: https://kalendar.vse.cz/?selection=2&period=202404&tree=descendants

Během Inovačního týdne nás čeká řada zajímavých přednášek a workshopů. Těšit se můžete třeba na přednášku a workshop* o trend forecastingu s Pavlínou Louženskou,  dále na přednášku o LinkedInu s Martinou Špatnou, kde se naučíte, jak nastartovat svou kariéru pomocí této sociální sítě. Klára Kynkalová vám v přednášce o fungování Hudební banky přiblíží problematiku autorského práva. Vojta Ciml ze SlidesLive představí na interaktivní přednášce automatické natáčení přednášek za pomoci AI kameramana. S Janem Pelikánem se dostaneme do zákulisí freelance fotografa na jeho přednášce Jak se stát vlastním šéfem – ze života freelance fotografa*. Doporučujeme také navštívit přednášku o reklamě od Kateřiny Huňové ze Zaraguzy a workshopovou přednášku o tom, jak připravit a pitchnout dobrou prezentaci od Amita Grinvalda, který má hojné zkušenosti s TEDx formátem prezentací. Koho by lákaly hry a jak je tvořit, tak si nenechte ujít přednášku od Vojty Koláře Jak začít designovat hry: 5 překážek, které vám brání v tvorbě her, a proč to jsou jen výmluvy, který vám přiblíží herní design a jak k tvorbě her přistupovat, aby hráče co nejvíce bavily. S Barborou Sika, známou jako Bára z Nikolajky, si sáhnete na základy kaligrafie v jejím workshopu a přednášce s názvem Cesta ke kaligrafii* a budete mít možnost vkročit na svou vlastní cestu ke kaligrafii i vy. V neposlední řadě se pak s Lumírem Kajnarem na jeho přednášce o logách dozvíte, jak loga ovlivňují naše vizuální myšlení, byznys, kulturu i politiku a zároveň se podíváte na jejich tvorbu, prezentaci, či samotné příklady z praxe Lumíra. 

Katedra KME zároveň pořádá každoroční Keynote se studenty, kde se budeme věnovat novinkám na katedře, nové komunitě #JsmeMultimedia a společné diskuzi a feedbacku ze stran studentů. Akce Keynote je otevřena jen pro studenty oboru Multimédia v ekonomické praxi.

Na kompletní a detailní program se můžete podívat v přiloženém rozvrhu a plakátech. Na některé přednášky a workshopy je třeba předchozí registrace přes formulář – informace o tom, kterých akcí se to týká, se dozvíte přímo u dané akce. 

*na akci je potřeba se registrovat (registrace viz QR kód na plakátu)