Ohlédnutí za MultiFestem 2022

Letos se 16. června konal již 14. ročník našeho festivalu Multifest. Festival, na kterém se každoročně prezentuje tvorba našich studentů, měl vskutku nabitý program!

Na akci obdržel každý návštěvník placku s písmenem a mohl se tak spolu s dalšími pokusit o sestavení co nejdelšího slova.

Promítalo se celkem 8 krátkých filmů, z čehož 2 byly z magisterské vedlejší specializace. Na plátně se ale také vystřídala řada povedených dokumentů, 3D a 2D animací.

Tvorba se ale také promítla do fyzické podoby. Ta nejlepší fotografická, grafická a 3D díla se vyvěsila na schodech vedoucí do sálu a každý návštěvník mohl hlasovat o jeho favoritovi.

Organizátory festivalu byli letos Silvestr Horák, Karolína Mukařovská, Mai Anh Nguyen, Matthias Scott Eška, Michael Vondra a Radim Poláček. Celou akci provázelo moderátorské duo Kateřiny Bílkové a Jakuba Ruschky. Netradiční bylo také seskupení poroty – krom vyučujících v ní totiž také působili loňští výherci Multifestu.

Za nejlepší film označila porota snímek V obraze, který upozorňuje na přílišnou konzumaci bytí online. Film také vyhrál volbu publika. V těsném závěsu 3 bodů za nimi byl snímek Jsem první.

Celá akce byla řádně zdokumentovaná fotografem Antonem Gorbenkem a kameramanem Timurem Shakerzianovem, na jejichž výstupy se můžete podívat níže.