POVÍDEJ – hra pomáhající seniorům

Studentům multimédií v ekonomické praxi se podařilo zrealizovat projekt, na který by mnozí z nás mohli být pyšní. Vytvořili karetní společenskou hru, která pomáhá prevenci proti stařecké demenci. Tato hra se dá hrát jako konverzační zábava pro celou rodinu, i jako účinný trénink hrou pro seniory v domovech důchodců.

Hra obsahuje kartičky rozdělené do pěti témat, které pomáhají starším lidem zavzpomínat na své oblíbené květiny, počet vnoučat i oblíbené vzpomínky z dětství. Důležitou součástí hry je moderátor, který hru vede, vybírá vhodná témata, udržuje dobrou atmosféru a hlavně, naslouchá.

O existenci této karetní hry se zasloužili dva týmy. První tým hru v roce 2021 vymyslel a jeho členi byli: Zuzana Kissová, Eliška Sladovníková, Vojta Kazár, Vanessa Koptíková a Barbora Zelinková. Druhý tým hru redesignoval a v roce 2022 vytvořil crowdfunding, součástí týmu byli: Sarah Kruková, Karolína Marešová, Mai Phuong Bui a Bára Slezáková.

Hra Povídej byla vyzkoušena v několika Domovech pro seniory, kde se shledala s pozitivním ohlasem a nyní po úspěšném ukončení Startovače poputuje finální verze hry do různých Domovů pro seniory či k samotným přispěvatelům.