Úspěch filmů Eliminated a Zlatá hodinka nejen na přehlídce České vize

V sobotu 6. 4. 2024 se v Kasárnách Karlín odehrála první letošní postupová přehlídka krátkých filmů pro autorky a autory od 18 let: České vize – Praha. S potěšením oznamujeme, že naši studenti Klára Drbohlavová, Martin Barabáš, Petra Hýblerová, Amadea Makariusová a Ester Hlavová se svým krátkometrážním filmovým výstupem Zlatá hodinka z předmětu Audiovizuální komunikace 2 byli na přehlídce oceněni čestným uznáním a to v kategorii studentský film.

Z krajského kola přehlídky České vize – Praha si zároveň čestné uznání odnesl také film režiséra Tomáše Krauze Eliminated z kreativní dílny Katedry multimédií a Agentury GEN. Oba filmy tak budou pokračovat do celostátního kola soutěžní přehlídky České vize 2024, které se uskuteční 13. – 16. června 2024 v Ústí nad Orlicí.

Úspěch z přehlídky oslavila i naše lektorka předmětu Úvodu do multimédií, Kateřina Bílková, která získala 1. místo v kategorii dokumentární film za její dokument Svazující touha a rovněž tak postupuje do celostátního kola.

Filmy Zlatá hodinka a Eliminated uspěly nejen na přehlídce České vize – byly taktéž zařazeny v rámci festivalu Prague International Film Awards do programu promítaní českých filmů s oceňováním. Promítání proběhne 26. dubna v 17:30 v Kině Pilotů. Vstupenky na promítání jsou dostupné k prodeji zde. Nezmeškejte příležitost podpořit naše talentované multimedialisty a podívat se na jejich úžasné filmové výstupy.