12. Multifest

20. ledna 2020 se uskutečnil v kině Bio Oko 12. studentský festival MultiFest. V rámci festivalu jsou tradičně prezentovány výstupy studentů z hlavního oboru Multimédií a vedlejší specializace, zejména tedy filmy, které se na Katedře multimédií tvoří. Letošní zimní událost s sebou přinesla nabitý a velmi rozmanitý program, který se nesl v duchu rozvoje (nejen) multimediálních technologií.

Vedle dvou hlavních filmových děl – Spolubydlící a Kouření zabíjí – mohli diváci shlédnout zajímavé dokumenty, videa, hudební klipy, statická i animovaná 3D díla, fotografie, grafické plakáty, filmy o filmech nebo třeba i reportáž.

Cenu diváků i cenu poroty za nejlepší film si odnesl snímek Kouření zabíjí, dramatický thriller, který může svým názvem diváka lehce zmást a zároveň upozornit, že není vše takové, jak se na první pohled může zdát. Dále diváci tradičně hlasovali pro nejlepší fotografii a grafický plakát. Nejlepší fotografií byl zvolen akt od Václava Rychtaříka. Za nejlepší plakát byl oceněn Martin Ludvík a jeho Offline Štvanice. Odehrála se také speciální fotografická soutěž s tématem “Včera a dnes”, ve které zvítězil Adam Litera s fotografií Cyklus.

MultiFest ovšem není pouze o promítání filmů, ale zejména o setkání studentů, vyučujících a přátel školy. O přestávkách tak bylo dost prostoru pro vzájemnou komunikaci nebo třeba zábavu ve fotokoutku. Návštěvníci si mohli vyzkoušet také speciální VR brýle.

Téma 12. MultiFestu, tedy multimediální rozvoj, závěrem večera podpořil i blok pokrokových multimediálních projektů Alquist, From The Future World a vtipná ukázka tzv. DeepFake videa, které vzniklo za spolupráce KME.

Z celé akce je dostupný fotoreport a videoreport, a to na facebookové stránce MultiFest či na webu.