6. MultiFest

I pošesté se MultiFest konal 25. 1. 2017 ve zcela zaplněném kině Aero, kde se během večera promítaly animace, pracovní postupy, dokumenty, videoklipy, pět soutěžních filmů, film vedlejší specializace Multimediální komunikace a na závěr i filmy o filmu.

Celkovým vítězem šestého MultiFestu se stal film Únos Mrázkové, který vznikl pod vedením Anny Barborové a posbíral ocenění v kategoriích nejlepší herecké výkony a nejlepší film, získal i cenu diváků. Tvůrci filmu Víla si odnesli ceny za nejlepší kameru (Jan Pelikán) a nejlepší zvuk (Adéla Bašníková). Film Sorry byl oceněn pro nejlepší střih (Kateřina Engelová). V soutěži bojovaly i filmy V zajetí pravdy a Schrödinger.

Během šestého konání MultiFestu byl představen i jednotný vizuální styl festivalu pro následující roky. Celý koncept připravily studentky oboru Multimédia v ekonomické praxi jako svůj závěrečný projekt v rámci předmětu Multimediální projektový seminář. Případová studie jednotného vizuálního stylu MultiFestu je dostupná zde: Multifest – festival krátkých studentských filmů studentů VŠE.