Čechomor benefiční koncert pro Ukrajinu s podporou KME

Kapela Čechomor bude ve čtvrtek 10. března vysílat online koncert na podporu Ukrajiny ve spolupráci s Nadací Kooperativy a slovenskou skupinou Kandráčovci. Benefiční koncert Hrajeme pro Ukrajinu pomáhá zajistit také Katedra multimédií FIS VŠE.

V rámci KME vznikla ke koncertu událost na Facebooku. Pomohli jsme také s komunikací, v rámci které jsmepředstavovali jednotlivé vystupující kapely a technologie, které budou během koncertu využity. Katedra se také v rámci spolupráce s kapelou Čechomor a Nadací Kooperativy zapojila do propagace finanční sbírky pro ukrajinské obyvatele zasažené válkou. 

KME bude ve čtvrtek přímo v pražském studiu, odkud bude benefiční koncert streamován prostřednictvím Facebooku.Díky technické podpoře sdružení Cesnet, firma 4ka a TV JOJ bude vůbec poprvé v tomto rozsahu komerčně použita forma telemostu. Půjde o jedinečnou podobu streamu vysílaného ze dvou míst současně, kdy se v rámci jednoho koncertu spojí vystupující umělci z Prahy a Košic.

Z pražského studia zahrají Čechomor, Taras Vološčuk (bývalý kontrabasista Čechomoru z Ukrajiny), Lenka Dusilová, Voxel, Michal Malátný a František Táborský (Chinaski). Z Košic se ke streamu připojí Kandráčovci, Tomi Okres (Chinaski), Marian Čekovský (hudebník a porotce Superstar) a další.

Diváky streamu celou akcí provede z Prahy novinář a moderátor Jindřich Šídlo a ze slovenských Košic frontman skupiny Kandráčovci Ondrej Kandráč.

V průběhu koncertu budou moci diváci zasílat finanční příspěvky – za Česko na sbírku Nadace Kooperativy darujme.cz/kooperativaproukrajinu, jejíž výtěžek poputuje na pomoc obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou, za Slovensko na sbírku Magna za TV JOJ donate.magna.org/sk/ukrajina.

Záznam koncertu najdete na YouTube kanálu kapely Čechomor: https://www.youtube.com/watch?v=lQcDSUkKWmQ&

Podívejte se také na reportáž TV JOJ: https://vimeo.com/filmaproduction/review/687387394/bbbefe76ed