Den (po)otevřených dveří naší fakulty

V pátek 22. ledna 2021 se uskutečnil Den (po)otevřených dveří, kdy mohli uchazeči o přijetí nahlédnout pod pokličku chodu Fakulty informatiky a statistiky. Z důvodu vládních opatření se celý přenos konal online, avšak v kombinaci živého vysílání z našeho studia s předtočeným materiálem se nám povedlo přiblížit atmosféru fakulty. Uchazeči mohli během přenosu využít prostoru k položení dotazů současným studentům přímo skrze YouTube chat a doptat se na to, co je zajímá.

Uchazeče o studium přivítali vedoucí naší Katedry multimédií Zdeněk Vondra a proděkanka Kristýna Vltavská. Dále svým proslovem zájemce navnadil na studium samotný děkan fakulty prof. Jakub Fischer. Informace o přijímacím řízení rychle vystřídalo povídání o studentském životě a tak byla potenciálním studentům přiblížena nejen akademická část studia. V jednotlivých blocích byly představeny všechny programy bakalářského, magisterského i doktorského studia vždy s důrazem na interakci s uchazeči a také na prezentaci prací současných studentů.

Den (po)otevřených dveří sice neproběhl tradiční formou, nicméně i tak se těšil pozitivním reakcím. K dnešnímu dni video zhlédlo přes 2 500 diváků. Možnost popovídat si online o studiu se studenty pokračuje dále díky kampani „Stačí se zeptat“.

Záznam Dne (po)otevřených dveří naleznete zde: bit.ly/DOD_Multimedia a částí věnované našemu studijnímu programu vás provede Tomáš.