Multifestový full house v Bio Oku tentokrát v GALA!

Dne 15. 6. 2023 proběhl v Bio Oku již 16. ročník Multifestu, opět bylo vyprodáno! Hlavní program festivalu zahrnoval promítání studentských filmů, videí kratšího rozsahu (dokumentů, reportáží a minutových videí) a animací (2D, 3D animací, gameplay videí) . Přestávky byly vyplněné vedlejším programem v podobě Wall of tribute, kdy účastníci měli možnost ocenit kohokoliv svým vzkazem, který zvěčnili na bílém plátně. Dále návštěvníci mohli hlasovat o nejlepší práce z oblasti fotografie, 2D a 3D grafiky, které byly vystaveny v předsálí. Na Multifestu nesměl chybět ani oblíbený fotokoutek, kde si účastnící mohli odnést vzpomínku na tento galavečer se svými blízkými v podobě vytištěné fotografie.

   

Letos byl poprvé zaveden i dresscode, který podpořil formálnost akce, která se nesla v duchu Multi awards. Hlavní myšlenkou tohoto tématu bylo nadchnout studenty pro ocenění sebe i ostatních. Organizátoři chtěli vystavit práce pilných Multimedialistů, zvěčnit jména všech autorů, ocenit nejlepší výstupy a dopřát výhercům jejich chvíli slávy. V druhé řadě chtěli motivovat mladší ročníky k vytvoření skvělých výstupů, které pak mohou získat své ocenění právě na takovéto akci. Pro podpoření tématu se zavedlo předávání hlavních cen na pódiu přímo vyučujícími jednotlivých předmětů. Porota byla letos ve složení Zdeněk Vondra, Pavel Michalik, Olina Kaufmanová, Jakub Říha a Filip Truhlář a udělovala 2 ocenění – Nejlepší film dle poroty, Speciální cenu poroty.

Během večera se rozdala řada ocenění v několika kategoriích. Film Zlatá hodinka si odnesl cenu za Nejlepší film dle diváků i dle poroty. Studentský film zpracovali: Klára Drbohlavová, Martin Barabáš, Amadea Makariusová, Petra Hýberlová a Ester Hlavová. Speciální cenu poroty a cenu za Nejlepší animaci získala 3D animace s názvem Father’s legacy, kterou vytvořila pětice studentů: Marek Kukačka, Filip Blažek, Jáchym Kareis, Tran Duy Tung a Martin Štěpančík. Dokument Očima fotografa byl oceněn jako nejlepší audiovizuální dílo krátkometrážního rozsahu, které vytvořili studenti: Daniil Lukin, Phuong Thao Cao a Jana Luongová.

   

V rámci vedlejšího programu si rozdala ještě 3 ocenění. Nejlepší fotografii v tomto semestru vyfotila Terézia Tuhrinská, Nejlepší 2D grafiku vytvořila Helena Frouzová a Nejlepší 3D grafika Ondřej Pavelka.

   

V rámci spolupráce s partnerem Skvostná vína, mohli účastníci soutěžit v tombole. Odměnou bylo víno Fifty fifty, které si odnesli: Karolína Božková, Josef Mrázek a Ela Pitlaničová.

 

Celým večer provázelo skvělé moderátorské duo Jan Volejníček a Jáchym Kareis. O organizaci galavečera se postaraly studentky Aneta Léblová, Kristýna Janouchová, Adéla Rašková, Zuzana Burianová, Kačka Báčová pod pedagogickým vedením Alžběty Gburíkové a Adély Božkové.

   

Za krásný fotoreport vděčíme Dominikovi Belzovi a o video report zase Timuru Shakerzianovi.

Děkujeme, že jste byli součástí tohoto galavečera!