Nový předmět Multimediální technologie

Zajímá Tě

• co se stane když zmáčkneš spoušť fotoaparátu
  • jak vypadá JPEG zevnitř
  • proč se 256 jednou rovná 256 a někdy 16777216 a 10 se vždy rovná 2
  • co jsou různé kabely, konektory, standardy a písmenné zkratky (HFR WCG HDR v UHD AV1 WEBM přes DASH na OTT HTTP/3 přes UDP sledováno na LED IPS LCD, protože přece SD H.262 TS v TN TFT přes DVB-T už nikoho nezajímá)
  • na co jsou všechna ta tlačítka a hejblátka a jak je správně nastavit nebo si o nich najít správné informace
  • proč by televizní vysílání zničilo YouTube
  • kam se řítí svět multimediálních technologií
  • jak nasdílet celé dílo Shakespeara přes obrázek na Twitteru
  • jakto, že iPod byl už v 70. letech
  • jak multimediální technologie umožnily Jaromíru Soukupovi ještě více pořadů s Jaromírem Soukupem
  • ale hlavně proč psi a velryby nemají rádi empétrojky?
To vše a mnohem víc se dozvíš na předmětu 4ME102 – Multimediální technologie, který je pro multimedialisty oborově volitelný a je vhodný především pro studenty prvního a druhého ročníku.
Přednášky budou probíhat ve čtvrtek 14:30 a cvičení v pátek 9:15 – zapsat se můžeš přes InSIS.