Radim Hladík jr. opět potvrdil, že je opravdovým králem zvuku

8. března
2021

Sobotní předávání prestižních cen Českého lva ovládlo celovečerní drama Šarlatán od polské režisérky Agnieszky Holland. Snímek inspirovaný skutečnou postavou českého léčitele Jana Mikoláška získal 14 nominací, z nichž 5 proměnil. Ikonickou sošku křišťálového lva vybojoval i náš dlouholetý kolega Radim Hladík mladší v kategorii za nejlepší zvuk.

Není pochyb, že Radim je mistrem svého řemesla. Svědčí o tom i jeho neustále se rozrůstající smečka Českých lvů. První úlovek získal už před 25 lety za film Zapomenuté světlo (1996), dále následovalo drama Jak zabít sekala (1998), komedie Eliška má ráda zeleninu (1999) nebo muzikál Rebelové (2001).

V medailonku Českého lva se přiznává, že Šarlatán byl pro něj nejtěžší film v životě”. Jeho zvukové zpracování je jedinečné v tom, že v něm použil prvky sci fi. Skočit do jiného žánru a vrátit se zpátky byla pro mě výzva”, říká v nominačním videu 28. ročníku soutěže.

Šarlatána si všimla i americká Akademie filmového umění a věd a zařadila ho do širšího výběru o cenu Oscar za nejlepší cizojazyčný film z roku 2020.

Tímto Radimovi a všem ostatním tvůrcům gratulujeme a držíme pěsti do dalšího filmařského souboje!

 

Radim Hladík jr. opět potvrdil, že je opravdovým králem zvuku